Toyota Auris 2012-2019 (E180)
V roce 2015 Toyota představila aktualizovanou rodinu Auris pro Evropu, která zahrnuje Hatchback a kombi Touring Sports. Vozy dostaly drobné úpravy exteriéru-modernizace se dotkla předního nárazníku, tvaru mřížky chladiče a světlometů, přičemž designová řešení rozhodně zlepšila dynamiku a celkovou přitažlivost modelu. Zadní nárazník je mohutnější-při pohledu na auto z profilu pak převisy vypadají delší než dříve. S restylingem bylo modernizováno řízení a odpružení, podařilo se snížit hluk při jízdě. V motorové řadě dochází k velkým změnám. Především jde o příchod nového 1,2 litrového benzinového turbomotoru s přímým vstřikováním, který byl nedávno představen s modelem Toyota Verso. Novinkou je také turbodiesel od BMW o zdvihovém objemu 1,6 litru, přijatý výměnou za dvoulitrovou verzi 2.0 D-4D a splňující přísné ekologické požadavky.
Změny v kabině byly konzervativní-lze si všimnout dalších vložek do středového panelu a nových potrubí, nové kombinace přístrojů se 4,2 palcovým displejem. Hodinky byly navíc přesunuty na pravou stranu dotykového displeje. Toyota také změnila umístění osvětlení v kabině a zlepšila kvalitu povrchových materiálů, kliky dveří jsou nyní černé. Vozy rodiny Auris po restylingu jsou nabízeny s novými možnostmi obložení sedadel. Výbava kombi Auris Touring Sports vypadá poměrně bohatě. Standardně je k dispozici automatická klimatizace, Bluetooth, kožená řídítka, 16palcová litá kola, elektricky sklopná zrcátka, tlačítková okna, bezklíčový vstup a další.
Nejzajímavější pohonnou jednotkou pro Toyota Auris Touring Sports v roce 2015 je nový 1,2 litrový benzinový turbomotor o výkonu 116 koní (185 Nm). Podle prohlášení výrobce přeplňovaný agregát v charakteristikách je podobný předchozímu zrušenému 1,6 litrovému „atmosférickému“ (132 koní, 160 Nm)-zrychluje kombi na 100 km/h za přibližně 10,5 sekundy (jen o 0,1 sekundy pomalejší) a na maximálních 195 km/h. zároveň je kompaktní a spotřebuje ještě méně paliva než 1,3 litrový motor o výkonu 99 koní — asi 4,8-5,5 litru na 100 km. Nový německý Diesel 1.6 D — 4D je již známý pro Avensis a Verso-jeho maximální výkon je 112 koní.podle dynamiky je prakticky srovnatelný s novou benzínovou verzí, ale v kombinovaném cyklu spotřebuje pouze 4,2-4,3 litru paliva. Toyota ponechává hybridní modifikaci, která kombinuje elektromotor o výkonu 99 koní a elektromotor o výkonu 82 koní (60 kW) s celkovým účinným výkonem 136 koní v kombinovaném cyklu Auris Touring Sports Hybrid spotřebuje 4 L/100 km.
Odpružení Auris Touring Sports je poměrně jednoduché, bez jakýchkoli vylepšení, což jen zvyšuje spolehlivost. Přední je klasický McPherson se stabilizačním stabilizátorem, zadní je nezávislé, na dvojitých příčných ramenech (v levnějších výbavách je vzadu namontován torzní nosník). Díky změnám v nastavení, pružinách a tlumičích však vývojáři našli příležitost zlepšit chování kombi na silnici, včetně ostrosti ovládání. Auto dokonale polyká spáry a vlny asfaltu a není náchylné k válcování v zatáčkách. Objem zavazadlového prostoru v Auris Touring Sports je 530 litrů (to je více než u hatchbacku, o 170 l). Se sklopenými sedadly druhé řady se zvětší na 1658 litrů.
Z bezpečnostních prvků v základní výbavě Toyoty Auris pro evropský trh je k dispozici protiblokovací systém s rozložením brzdných sil v závislosti na zatížení, posilovač nouzového brzdění, systém kontroly trakce a stability, asistent držení vozidla při rozjezdu do kopce. Auris nabídne až sedm airbagů (včetně polštáře na ochranu kolen řidiče). Možnosti umožnily přidat parkovací senzory vpředu i vzadu, systém adaptivního osvětlení vozovky. Po restylingu dostane Rodina Toyota Auris řadu nových systémů aktivní bezpečnosti, zejména automatické přepínání světel, preventivní brzdu a čtečku dopravních značek.
Toyota Auris Touring Sports, stejně jako hatchback Auris, je jedním z těch vozů, které splňují požadavky nejen dneška, ale i dne budoucnosti, což je nejvýraznější u restylingových modelů. Mezi plusy: kvalitní provedení interiéru, úsporné motory, dostatek prostoru vzadu, vysoká úroveň bezpečnosti. Nevýhody: přechod na nízkopodlažní motory, vysoké základní náklady na auto, tuhé odpružení a nízká světlá výška.