Skoda Felicia 1994-2001
Kromě základní verze hatchbacku Škoda Felicia, který sjel z montážní linky v roce 1994, bylo o rok později uvedeno na trh praktické rodinné kombi Felicia Combi. Ve skutečnosti jde o prodlouženou verzi hatchbacku s prodlouženou zadní částí, dalšími bočními okénky a stejně výrazným sklonem dveří zavazadlového prostoru. Ta je díky většímu zadnímu převisu výrazně zvětšena v objemu, navíc jsou k dispozici oblouky pro instalaci přídavného zavazadlového prostoru na střechu. V roce 1998 došlo k restylingu: mírně se přepracoval design, zlepšilo se složení zařízení. Model Felicia Combi byl vybaven stejnými motory jako hatchback: třemi benzinovými (54-75 koní) a dieselovými (64 koní) agregáty.
Interiér vozu Škoda Felicia Combi na poměry 90.let vypadal velmi dobře — docela atraktivní a nudný, v ostrém kontrastu s modely Škoda předchozí generace. Výbava je podle moderních měřítek bohatá, ale v drahé výbavě bylo vozidlo vybaveno posilovačem řízení, skládacím po částech zadní pohovkou (v poměru 60/40), kazetovým magnetem, centrálním zámkem, otáčkoměrem v palubní desce, elektricky ovládaným zrcátkem, mlhovými světlomety, čalouněním sedadel. Možnosti pohodlí poprvé zahrnovaly klimatizaci, elektrický pohon předních bočních skel a nejvyšší výbava Laurin & Klement nabízela kožené čalounění sedadel.
Při uvedení modelu Felicia Combi do výroby pod kapotou bylo možné narazit na jednu ze dvou variant motorů vlastního vývoje – oba o zdvihovém objemu 1,3 litru (1289 cm3) o výkonu 55 a 68 koní.později se pod kapotou objevily agregáty vyrobené Volkswagenem: benzinový 1,6 litrový motor o výkonu 75 koní a 1,9 litrový diesel o výkonu 65 koní. všechny pohonné jednotky pracují výhradně s 5stupňovou manuální převodovkou. Pohon se provádí na předních kolech. V závislosti na úpravě Felicia Combi v průměru spotřebuje 6,4-6,9 litru benzinu na 100 km a modely s těžkým palivem mají deklarovanou spotřebu 5,8 l/100 km.palivová nádrž u stroje o objemu 42 litrů.
Odpružení Škoda Felicia Combi zahrnuje nezávislé mcphersonovy vzpěry vpředu a polozávislou konstrukci s torzním nosníkem vzadu. Vůz byl vybaven standardními pneumatikami o rozměrech 165/70 R13 a ve verzi pod cenou byla namontována kola 175/60 R14. Rozměry modelu v karoserii kombi: délka 4237 mm (o 35 cm delší než Hatchback), šířka 1635 mm, Výška 1420 mm.Rozvor — 2450 mm. pro otočení v jednom směru bude potřeba nejméně 11,3 metru. Světlá výška je 165 mm. kombi Felicia Combi je lépe uzpůsobeno pro přepravu nákladu než Hatchback. Díky zvýšenému zadnímu převisu se kufr zvětšil: standardních 447 a maximálních 1 366 litrů, pokud sklopíte zadní sedadlo (celé v základní výbavě nebo po částech v dražší). Pro srovnání, hatchback má objem zavazadlového prostoru 272 / 967 litrů. Zvláštností Felicia Combi je, že stejně jako u hatchbacku platí při nakládání nad linií oken omezení slušného naklánění pátých dveří. Kromě hatchbacku a kombi jsou v prodeji také dvoumístné pick-upy a „podpatky“ vytvořené na základě tohoto modelu.
Zatímco Felicia byla posledním modelem vytvořeným na vlastní vývojové platformě Škoda, vůz byl upraven s přísnějšími bezpečnostními požadavky a na palubě se objevilo moderní vybavení. Zejména na rozdíl od předchozích modelů byla Škoda Felicia Combi poprvé nabízena se dvěma airbagy a systémem ABS, které byly instalovány za příplatek.
Model se na evropském trhu poměrně dobře prodával a posunul image společnosti na další úroveň. Jako nejlevnější vůz byl ve své době v Rusku velmi populární a přitahoval pohodlí a kvalitu. Praktičtější Felicia Combi byla skvělou volbou rodinného kombi. Motory jsou spolehlivé a jednoduché, ale na moderní poměry neekonomické a slabé. Náhradní díly jsou převážně na objednávku. I přes zpočátku dobrou antikorozní úpravu si s věkem bere rez své (slabá místa jsou typická-Prahy, oblouky, víko kufru).