DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Renault Trafic se vyrábí od roku 2001

Renault Trafic se vyrábí od roku 2001

Třetí generace minivanů a užitkových vozů Renault Trafic vychází v roce 2014. Oproti předchůdci je Trafic o 21 cm delší, s celkovou délkou karoserie 5 metrů u krátké verze a 5,4 metru v prodloužené. Nový design využívá svěží charakteristický styl s velkým emblémem na mřížce chladiče. Dalším charakteristickým rysem nového Traficu je přední optika složitého tvaru (předchozí model měl kapkovité světlomety). Ze střechy zmizí charakteristická křivka a stane se dokonale rovným. Stejně jako u předchůdce je zadní část karoserie téměř obdélníková, s tenkými svislými světly a širokým otvorem zavazadlového prostoru. Motory Trafic 2014-2019 jsou zastoupeny řadou turbodieselových motorů o objemu 1,6 litru, včetně dvou turbodieselů. Rozsah výkonu je od 95 do 140 koní

Nejpohodlnější verzí v řadě Trafic je luxusní osobní Space Class — obchodní raketoplán, který představuje alternativu k Volkswagenu Multivan a Mercedesu třídy V. Stejně jako ostatní verze Trafic je k dispozici s krátkým a dlouhým rozvorem. Standardní výbava je dostatečně bohatá: klimatizace, elektrická okna, kožená řídítka s ovládacími tlačítky audio systému, Rádio/CD s Bluetooth a USB, zadní tónovaná skla, několik led lamp pro čtení, zásuvka 220 V, parkovací senzory vzadu. Dostatečně pohodlně uspořádaný vnitřní prostor. V celém salonu jsou pohodlné úložné prostory, držáky nápojů. S volitelným balíčkem možností dostane minivan multimediální systém s barevnou obrazovkou a satelitní navigací, 17palcová litá kola, vylepšené látkové čalounění sedadel (+ vyhřívání), otočné „kapitánské sedačky“ druhé řady. Špičková výbava je dodávána s koženým čalouněním.

Prodám Renault Trafic bazar.

Na začátku prodeje nabízel Renault Trafic pro evropský trh čtyři 1,6 litrové vznětové agregáty v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou. Základní turbodiesel produkuje 90 koní a maximální točivý moment 260 nm při 1500 ot./min. Další výkonový stupeň je 115 koní (300 Nm při 1750 ot./min). Tyto verze spotřebují přibližně stejné množství paliva-6,5 l/100 km, ale výkonnější varianta je schopna zrychlit z místa na 100 km / h za 12,4 s. (základní model má 15,9 s.maximální rychlost je 168 km/h (+ 15 km/h). Motory bi-turbo 1,6 litru jsou zastoupeny variantami 120 koní (320 Nm při 1500 ot./min) a 140 koní (340 Nm při 1750 ot./min). Tyto modely zrychlí na „stovku“ za 12 a 10,8 sekundy. maximální rychlost je tedy 171 a 180 km/h. průměrná spotřeba klesá na 5,9-6,1 l/100 km.

Všechny Renault Trafic mají provedení s pohonem předních kol. Modifikace X-tracku, která se objevila v roce 2016, se vyznačuje přítomností systému řízení točivého momentu na kolech Grip Xtend, ochranou dna a celoročními pneumatikami a zvýšenou světlou výškou. Jako minivan nebo minibus nabízí nový Renault Trafic možnost ubytovat pět až devět lidí. I v krátké standardní verzi je dostatek místa pro nohy u každého z cestujících. Kabina je pohodlná a snadno se transformuje díky dělené konstrukci sedadel a přítomnosti pruhů na podlaze. Rozložená zadní sedadla se snadno promění v prakticky rovnou postel, což umožňuje využití vozu pro turistiku. Mezi druhou a třetí řadou lze nainstalovat odnímatelný stolek s podnosem a proměnit salon v pohodlné místo pro občerstvení na dovolené nebo dokonce mini kancelář. S plně sklopenými sedadly získáte zavazadlový prostor až 5,7 m3.

Pokud jde o bezpečnost, Renault Trafic dostává vše, co potřebuje: protiblokovací brzdový systém, elektronický rozdělovač brzdných sil v závislosti na zatížení, funkce kontroly stability a trakce, přední airbag řidiče a spolujezdce, asistenční systém při zvedání. Za příplatek byly instalovány boční airbagy a bezpečnostní rolety na ochranu hlavy. Euro NCAP dává vozu hodnocení 3 hvězdiček.

Renault Trafic může sloužit jako praktická doprava pro plnění nejrůznějších úkolů. Jeho „klony“ jsou Opel/Vauxhall Vivaro, Nissan NV300, Fiat Talento (od roku 2016). Mezi výhody stroje patří cenově dostupná cena ve srovnání s některými analogy, rozmanitost úprav, promyšlené uspořádání, hospodárnost. Nevýhody: nízký bezpečnostní rating, vysokonapěťové turbomotory, úspora na vnitřních materiálech a odhlučnění. V roce 2019 došlo k restylingu, který zlepšil Trafic v mnoha ohledech: aktualizovaný design, nové 2,0 litrové motory, 6-pásmový „robot“ EDC a elektrická verze (2022).