Peugeot Rifter se vyrábí od roku 2018 (K9)
Nový minivan Peugeot Rifter (také označovaný jako kombi s vysokou střechou) nahrazuje model Partner Tepee v roce 2018. Stejně jako předchůdce je i Rifter obdobou Citroënu Berlingo. Je to již třetí generace rodiny. Je pozoruhodné, že pro komerční verze je v řadě Peugeot ponechán původní název Partner. Oficiálně byl Rifter představen na Ženevském autosalonu, prodej v Evropě byl zahájen v Září 2018. Spolu s Berlingo a dalšími protějšky (Opel Combo, Fiat Doblo a Toyota Proace City) sdílí vůz platformu EMP2 od skupiny PSA, je k dispozici ve dvou délkách a také v pětimístném a sedmimístném provedení. Může být vybaven tříválcovým motorem (1,2 litru, benzín) nebo čtyřválcem (1,5 litru, Diesel). V roce 2021 se objeví elektrický e-Rifter s dojezdem až 280 km v cyklu WLTP.
Uvnitř Peugeotu Rifter je před řidičem malý zploštělý nahoře a dole volant. Uprostřed předního panelu je 8,0 palcový dotykový displej. V závislosti na výbavě je k dispozici také Elektrická parkovací brzda. Kabina má několik zásuvek pro nabíjení gadgetů, USB porty a 230V zásuvku.standardní výbava zahrnuje klimatizaci (manuální nebo automatickou), Dvě boční posuvné dveře, elektrická okna, dveře zavazadlového prostoru s otevíracím oknem. V závislosti na verzi lze také namontovat panoramatickou střechu, dvouzónovou automatickou klimatizaci. Rifter má vynikající funkčnost díky systému Magic Flat, který umožňuje sklopit zadní sedadla rovně s podlahou.
Od začátku prodeje byl Peugeot Rifter nabízen s pěti variantami DVS. Jedná se o turbobenzinové motory 1.2 o výkonu 110 a 130 koní, stejně jako turbodieselové 1.5 BlueHDi o výkonu 75, 102 a 130 koní.převodovka může být manuální 5/6stupňová nebo automatická 8stupňová (s motory 130 koní). V roce 2021 byla provedena elektrifikace minivanu a modely s DVS již nejsou vyráběny (stále jsou nabízeny pro některé komerční verze Peugeot Partner a Toyota Proace City). Nový e-Rifter byl vybaven elektromotorem o výkonu 100 kW (136 koní) a 260 nm stálého tahu. Napájení je z Li-ion baterie, která se skládá z 216 prvků rozdělených do 18 modulů a umístěných pod podlahou mezi přední a zadní nápravou. Standardní kapacita baterie 50 kWh umožňuje ujet přibližně 280 km na jedno nabití s elektronickým omezením rychlosti 130 km/h.pomocí instalace rychlého nabíjení s konstantním proudem až 100 kW lze 80% nabití dokončit za pouhých 30 minut. Běžné dobíjení se provádí střídavým proudem prostřednictvím jednofázové palubní nabíječky s výkonem 7,4 kW nebo volitelným třífázovým výkonem 11 kW.
Konstrukčně využívá podvozek vozu typová řešení: nezávislé odpružení vpředu a polosvícené vzadu. Mezi zvláštnosti minivanu patří poměrně krátké převisy-886 mm vpředu a 726 mm vzadu. Standardní verze je dlouhá 4,4 metru od nárazníku po nárazník, prodloužená je o 4,75 metru. Rozvor přitom mění velikost z 2780 na 2970 mm.Ve druhé řadě Peugeotu Rifter jsou instalována tři samostatná sedadla. Sedmimístná varianta dostane ve třetí řadě další dvě, od sebe oddělená sedadla, která lze vyjmout a získat 1 050 litrů pro zavazadla, pokud jde o dlouhou verzi (skóre se může lišit v závislosti na metodice počítání). Pokud sklopíte sedadla druhé řady, získáte náklad až 4 000 litrů. Pro přepravu dlouhých věcí je možné sklopit sedadlo předního spolujezdce.
Z bezpečnostních prvků je ve standardní výbavě Peugeotu Rifter zahrnuto několik airbagů, upevnění Isofixu, protiblokovací brzdy, kontrola trakce a stability. Již v „základně“ je systém automatického brzdění, který zabraňuje čelnímu nárazu nebo snižuje následky nárazu, který funguje pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla v kombinaci s radarem umístěným na nárazníku. V závislosti na výbavě je pro Peugeot Rifter k dispozici monitorování slepých oblastí, adaptivní tempomat s asistentem jízdy v jízdním pruhu, 180stupňová zpětná kamera. Euro NCAP odhaduje vůz na čtyři hvězdičky z pěti možných.
Mezi plusy Peugeotu Rifter patří velký nákladový prostor (neomezený ani v elektrické verzi), dobré možnosti výbavy. Jízdní vlastnosti jsou přijatelné, ale vysoká karoserie má sklon ke křenům a odpružení je tuhé. Nevýhodou kupujících jsou také tříválcové benzinové motory, nutnost výrazného příplatku za kompletní výbavu, tuhý plastový interiér, dostupnost „automatu“ jen v těch nejvýkonnějších verzích.