DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Opel Crossland 2017-2020 (P7 MONOCAB C)

Opel Crossland 2017-2020 (P7 MONOCAB C)

Model Crossland se objeví v nabídce Opelu v roce 2017-Novinka byla představena nejprve v lednové verzi, poté byla představena v březnu na Ženevském autosalonu. Od června vstoupil Crossland do evropských prodejních center. Vůz byl vyvinut ve spolupráci s koncernem PSA — je to vlastně první společný produkt po akvizici Opelu. Je založen na platformě PF1 spolu s Peugeot 2008, Citroen C3 Picasso a C3 Aircross. V Británii se prodává pod značkou Vauxhall. Přestože je Opel Crossland subkompaktním crossoverem, je prohlášen za nástupce minivanu Opel Meriva, což potvrzuje prostornost a uspořádání interiéru. Pod kapotou jsou benzinové a naftové motory PSA s výkonem od 81 do 130 koní.

Prodám Opel Crossland bazar.

Opel Crossland dostane krátkou kapotu a dostatečně vysokou karoserii, povrchovou úpravu z ochranného plastu po obvodu. V přední části vynikají LED světlomety (volitelně) a kaskádová mřížka se dvěma „křidélky“ chromovaných překryvů poblíž emblému. Pokud zepředu novinka silně připomíná Opel Mokka, pak v profilu Crossland předvádí podobné řešení jako Opel Adam v podobě chromovaného oblouku přes horní část zasklení. Charakteristickými rysy zadní části lze nazvat hluboký výstřih pod poznávací značkou na pátých dveřích a masivní nárazník se stříbrnou vložkou. Střecha u Crosslandu může být kontrastní s výběrem ze tří barev. Základní výbava zahrnuje 15palcová ocelová kola, LED světla pro denní svícení, rádio s Bluetooth. Dražší verze nabízejí 16palcové disky, multirul, 3,5 palcový displej palubního počítače, dvouzónové ovládání klimatizace, multimediální systém IntelliLink se 7palcovou dotykovou obrazovkou s integrací Android Auto / Apple CarPlay. V nejvyšší výbavě Ultimate se můžete spolehnout na 17palcová litá kola, tónovaná skla, LED světlomety, 8palcová obrazovka multimédií, bezklíčový přístup, obzvláště pohodlná kožená sedadla, nastavitelná zadní pohovka atd.

V Opel Crossland instalovali známé motory Citroen a Peugeot. Benzinová řada je tříválcový agregát o objemu 1,2 litru, zastoupený atmosférickými a turbodmychadlovými verzemi s výkonem 81, 110 a 130 koní. Pro základní motor byl k dispozici LPG modifikace. Dieselová řada je dodávána s turbodmychadly o výkonu 99, 102 a 120 koní.v závislosti na motoru nabízí Opel Crossland 5 nebo 6stupňovou manuální převodovku nebo 6stupňovou automatickou pro výkonnější verze.

Vpředu má Opel Crossland nezávislé odpružení, ale vzadu je pro většinu malých vozů normální polozávodní torzní nosník. Platforma PF1, na které je vozidlo založeno, neumožňuje instalaci nezávislého odpružení. Chybí tedy pohon všech kol. Všechny modely jsou poháněny pouze předními koly. Nabízí se však možnost IntelliGrip (obdoba advanced Grip Control od PSA) s několika přednastavenými režimy fungování systému ESP: úplné vypnutí ESP, normální režim, sníh, špína a písek. V rozměrech je Crossland o něco horší než Opel Mokka-délka jeho karoserie je 4212 mm, šířka 1765 mm, Výška 1605 mm.u moku, připomeňme, je to 4278, 1774 a 1646 mm. ale rozvor Crossland je téměř o 5 cm delší — 2604 mm. k dobré velikosti interiéru přispívají také zkrácené převisy, malá kapota. Prostorný byl i kufr-410 litrů. To je více než mnoho spolužáků. Nastavitelná zadní pohovka posunutá dopředu (k dispozici v Ultimate) zvyšuje objem na 520 litrů. S touto funkcí je k dispozici skládací obvod 40:20: 40 (u běžných verzí 60: 40) a dvouúrovňová podlaha Flex Floor.

V přístupu k bezpečnosti Opel Crossland nezklame. V základní výbavě jsou LED diody, šest airbagů, systém ESP s kontrolou trakce, upozornění na opuštění jízdního pruhu. Dražší verze dostávají LED zadní světla, která blikají rychleji než u žárovek, což je zvláště důležité při vysokých rychlostech. Horní provedení má také „mlhovky“, dešťový a světelný senzor, samočinné zpětné zrcátko. Špičková výbava Ultimate nabídne adaptivní LED světlomety, 180stupňový zadní výhled, parkovací senzory vpředu i vzadu.

Opel Crossland byl určen pro zákazníky, kteří chtějí kompaktní, ale praktické auto s vysokým a prostorným salonem. V tom je právě vidět“ minivanovský “ přístup-koneckonců ne nadarmo byl prohlášen za dědice Merivy. Pro delší cestování je však lepší zvážit ještě prostornější variantu. Základní motory jsou bohužel slabé, přičemž benzinové modely jsou pouze tříválcové. Interiér je u Crosslandu vyloženě „plastový“, úložné prostory nejsou příliš prostorné, odpružení je tuhé.