Opel Antara 2011-2015 (C105)
Aktualizovaná verze crossoveru Opel Antara byla představena v listopadu 2020. Z estetického hlediska byl Restyling velmi skromný. Vnější design je odvozen od značkového stylu známého pro značku modelu Astra. Vpředu má Crossover přepracované světelné skupiny, mřížku chladiče a nárazník (ten je nyní s novými výřezy přívodů vzduchu, přičemž většina z nich je lakována v barvě karoserie). Podstatnější změny jsou pod kapotou-do auta se montuje nový přeplňovaný Diesel 2.2 CDTI o výkonu 163 nebo 184 koní a také modernizovaný benzinový agregát o objemu 2,4 litru o výkonu 167 koní.všechny varianty motorů lze objednat s manuální nebo automatickou šestistupňovou převodovkou.
Změn v interiéru Opel Antara modelového roku 2011 je málo. Především se změnila konstrukce konzoly mezi sedadly: příchod elektrické parkovací brzdy zbavil páky a umožnil více úložného prostoru. Změnila se barevnost interiéru, byla přepracována konstrukce sedadel, která se zlepšila celkovým komfortem a boční podporou. Mediální systém přitom zůstal stejný, s nepříliš kvalitní grafikou. Ve standardní výbavě Opel Antara jsou elektrická okna a zrcátka, středový zámek s dálkovým ovládáním, CD rádio s MP3. Volant je výškově i odlehčeně nastavitelný, nechybí vyhřívaná přední sedadla. Možnosti, které byly dodány za příplatek: barevný multifunkční displej, Navigační systém, elektrické střešní okno, xenonové světlomety.
Motorová řada Opel Antara je kompletně přepracována. Odstraněn byl předchozí 3,2 litrový zážehový motor V6 s výkonem 277 koní, který dokáže Crossover přetaktovat na „stovku“ za méně než 9 sekund. Ale 2,4 litrový čtyřválec v modernizované variantě dostává dobré zvýšení výkonu: místo předchozích 140 „sil“ nyní produkuje 167 koní, což zlepšuje dobu zrychlení 0-100 km/h z 12 na 10,3 sekundy. Nový vznětový agregát o objemu 2,2 litru, stejně jako předchozí dvoulitr 2.0 CDTI, je nabízen také ve dvou výkonových variantách: 163 a 184 koní, což je 36 nebo 34 koní. víc než před restylingem. V dynamice vypadá starší verze dieselu docela slušně: 10 sekund na „stovku“ při standardním pohonu všech kol. Při zvýšení celkového výkonu jsou dieselové Antara velmi úsporné-spotřebují v průměru 6,3 až 7,8 litru na 100 km. u předchozích 2.0 CDTI byla průměrná spotřeba 6,1-8,6 l/100 km.
Opel Antara má nosnou karoserii, nezávislé odpružení (Macpherson vpředu a víceprvek vzadu). Na rozdíl od Chevroletu Captiva, se kterým vůz sdílí platformu, má podvozek Antara poměrně „husté“, tuhé nastavení a poskytuje lepší manévrovatelnost a dynamiku. Světlá výška – cca 18 cm. vůz je k dispozici s pohonem všech kol. Systém funguje tak, že za normálních podmínek se veškerá trakce přenáší na přední nápravu. Při nastavování rychlosti nebo prokluzování předních kol se rozložení točivého momentu plynule nastavuje mezi nápravami a v případě potřeby může být až 50:50. Pokud je Chevrolet Captiva k dispozici se sedmi sedadly, pak má Opel Antara pouze pět sedadel. Zavazadlový prostor má standardní objem 420 litrů a maximální 1420 litrů. Volitelné zařízení Flex Fix je výsuvný stojan na kola, který lze namontovat na zadní stranu.
Pro bezpečnost je Opel Antara vybaven systémy ABS, ESP, ASR. K dispozici je asistent při dojíždění do stoupání a systém kontroly sestupu, který automaticky brzdí vozidlo na strmých svazích bez zásahu řidiče. Při srážce poskytuje ochranu řidiči a cestujícím šest airbagů (přední, Boční vpředu a hlavové airbagy na obou řadách). Standardní výbava zahrnuje také parkovací senzory vpředu a vzadu, Dešťový senzor, automatické potkávací světlo.
Opel Antara je velmi zajímavé auto pro aktivní odpočinek. Je to praktické auto s dostatečně prostorným salonem, dobrou nosností. Majitelé ho chválí za komfort, přehlednost, stabilitu na trati. Nevýhody: nedůležitá ochrana proti korozi (jako první trpí zadní dveře), zastaralé technologie, velký poloměr otáčení.